ПЕРВІСНА КОРЕКЦІЯ АНГЛІЙСЬКОЇ ВИМОВИ НА ПЕРШОМУ КУРСІ У ЛІНГВІСТИЧНОМУ ВНЗі
DOI:
https://doi.org/10.17721/2663-6530.2019.35.05Анотація
У зв’язку зі значним зростанням ролі англійської мови в сучасному світі нагальною стає необхідність покращення англійської вимови, чому давно вже не приділяється достатньо уваги. Усі мовні години першого семестру першого курсу профільного навчання наразі присвячені граматиці та розмовним темам без урахування потреб корекції існуючої придбаної у школі неправильної вимови. У статті пропонуються певні зміни у програмі першого курсу, без яких проблема виправлення англійської вимови так і залишиться неподоланою. Перше знайомство з мовою відбувається на фонетичному рівні, тому однією з основних задач для викладача є формування у студента навичок правильної вимови. Вимова є свого роду «візитівкою», на яку перш за все звертають увагу при спілкуванні, це чистота і правильність мовлення. Якщо не приділяти цьому належної уваги з самого початку навчання, артикуляційний апарат звикає до неправильної вимови. Пізніше виправлення помилок та поліпшення вимови буде проблематичним, а мовлення в цілому так і залишиться неанглійським. Крім того, навчання вимові є програмною вимогою, обов'язковим елементом лінгвістичної освіти, оскільки без неї неможливо опанувати усі види мовленнєвої діяльності іноземною мовою. В англійській мові вимова відіграє одну з найважливіших ролей, але, на жаль, правильна англійська вимова зустрічається досить рідко навіть серед фахівців-викладачів, багато з яких віддають перевагу іншим аспектам – наприклад, граматиці та перекладу.
Задача оволодіння правильною вимовою є настільки складною та багатогранною, що навіть, опрацювавши все разом, не можна вважати оволодіння вимовою остаточно досягнутою метою. Щоб досягти гарних успіхів, необхідно весь навчальний час першої половини першого семестру присвятити лише опануванню англійських звуків, при обмеженні «Розмовного» режиму, який на цьому етапі не дозволяє розмовляти англійською мовою аж до етапу остаточного опанування скоректованої вимови до заліку з фонетичного корективного курсу.
______________
Література
- Горелов, И. Н., Седов, К. Ф. «Овладение иностранным языком как психолингвистическая проблема.» Основы психолингвистики: Учебное пособие, 3-е изд., перераб. и доп. (Москва, Лабиринт, 2001).
- Зимняя, И. А. Лингвопсихология речевой деятельности (Москва, Московский психолого-социальный институт; Воронеж, НПО «МОДЭК», 2001), 432.
- Зимняя, И. А. Психология обучения иностранным языкам в школе (Москва, Просвещение, 1991), 222.
- Имедадзе, Н. В. Экспериментально-психологическое исследование овладения и владения вторым языком (Тбилиси, Мецниереба, 1979), 229.